1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987

Trençkot Ne Zaman Giyilir? Nasıl Kombinlenir?

Tarih: 17.01.2024 16:45
Trençkot Ne Zaman Giyilir? Nasıl Kombinlenir?

Son dönemin trendleri arasında yer alan trençkot, sonbahar mevsiminin vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Gerek sıcak tutması gerekse de su geçirmez olması sebebi ile sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Renk, tasarım ve uzunluk gibi pek çok farklı faktöre göre üretilebildiğinden, şık kombinlerin de bir numaralı tamamlayıcısıdır. Ancak her mevsim kullanılabilen bir kumaş türüne sahip olmadığından, belirli mevsimlerde kullanılabilir. Ayrıca şık kombinlerin oluşturulması için de trençkotun doğru mevsimde doğru şekilde tercih edilmesi son derece önemli olacaktır. Peki, trençkot nasıl kullanılır? Şimdi trençkot kombinlerinin en önemli detaylarından söz edeceğiz.

Trençkot Hangi Aylarda Giyilir?

Tüm vücudu saran bir yapısının olması, sıcak tutması ve en önemlisi de şık kombinlerin bir numaralı parçası olması, trençkotun kullanım alanlarını giderek genişletmiştir. Son yıllarda hayatımızda önemli bir yere sahip olan bu şık giyim ürününü kombinlemek de oldukça kolay. Çünkü renk seçenekleri, kumaş yapısı ve tasarımının değişiklik göstermesi, trençkotun çok kolay kombinlenebilmesine olanak tanımaktadır. Ancak çok soğuk kış günleri ve sıcak havalarda trençkot tercih etmeniz doğru bir seçim olmayacaktır. Bunun için Eylül, Ekim, Kasım, Şubat, Mart ve Nisan aylarında trençkot kombinleri yapabilirsiniz.

Trençkot Kumaşı Nasıldır?

Bir tür ceket çeşidi olan trençkot; polyester, deri, gabardin ve pamuk gibi kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Yapısı itibari ile su geçirmediği için yağmurluğa, uzun olduğu için de pardösüye benzetilmektedir. İçi astarlı olan bu ceket türü, kullanılan kumaş sebebiyle hassastır ve ağır yıkama şartlarına uygun değildir. Temizlenmesi için kuru temizlemeyi tercih etmek, trençkotun kullanım ömrünü uzatacaktır. Sık sık çamaşır makinesinde yıkamak ise yapısını bozacak ve kullanım ömrünü çok daha kısa hale getirecektir.

Trençkot Nerelerde Kullanılır?

Sokak stilinde popüler olan ürün önerileri arasında adını sıkça duyduğumuz trençkot, pek çok farklı şekilde ve farklı alanlarda tercih edilmektedir. Günlük yaşantıda, iş toplantılarında, seyahatlerde ve özel günlerde tercih edebileceğiniz şıklıkta bir dış giyim ürünüdür. Bu nedenle kadınların sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde kombinlerinin üzerinde tamamlayıcı olarak kullandıklarını rahatlıkla görürüz.

İş seyahati için giydiğiniz takım elbisenin ya da spor kombininizin üzerinde tercih edebileceğiniz trençkot modelleri, son derece sıcak ve şık hissetmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında en iyi trençkot kombin önerileri içerisinde pek çok farklı trençkot modeli bulunduğundan, dilediğiniz gibi kombinleme şansına sahip olacaksınız. Ancak bunun için trençkotun içine ne giyeceğinize ve ardından trençkot modeline karar vermelisiniz.

Trençkot Nasıl Kombinlenir?

Üretildiği kumaş itibari ile hemen her giyim ürününün tamamlayıcısı olabilen trençkot, pek çok farklı çeşidi sayesinde kombinlerin ayrılmaz parçası halini almıştır. Bunun için etek, elbise, tulum, takım elbise ya da pantolon üzerinde trençkotu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii ki etek türü, elbise çeşidi ve diğer özelliklere göre trençkot modeline karar vermelisiniz. Uzun, kısa, oversize, kemerli, yakalı ya da kapüşonlu gibi pek çok farklı çeşidi olduğundan, kombininize uygun seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Etek Trençkot Kombinleri

Kadınlar için etek kullanımı her mevsimde popüler. Çünkü eteğin getirdiği şıklıktan her kadın vazgeçemiyor. Bunun için de eteklere daha havalı bir görünüm kazandırmak, daha şık olmanızı sağlamak ve soğuk havalarda vücudunuzu sıcak tutmak için uzun trençkot kombin önerileri arasından seçim yapabilirsiniz. Etek trençkot kombini yapacaksanız, bunun için renk ve tasarım açısından eliniz bol. Ancak unutmamanız gereken en önemli konu, eteğinizin kullandığınız trençkottan daha uzun olmamasıdır. Aksi durumda boyunuz kısa duracak ve bu durum oluşturmak istediğiniz şıklığa gölge düşürecektir. Ayrıca mini etek, kalem etek, uzun ya da farklı pek çok özellikteki etek türünde tüm trençkot modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Pantolon Trençkot Kombinleri

Ofis gününüzde, seyahatte, arkadaşlarınızda yaptığınız buluşmalarda veya özel günlerde pek çok farklı pantolon türü ile kombin yapabilirsiniz. Çünkü kadınlar için pantolon seçeneği oldukça geniş. Ancak kış aylarında pantolonu iyi bir dış giyim ürünü ile kombinlemek gerekir. İşte burada da devreye trençkot girer. Çünkü her renk, desen ve tasarımda pantolon ile dilediğiniz trençkotu rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Özellikle pantolon rengini farklı şekillerde tercih etseniz bile trençkot ile ayakkabınızı aynı renkte tercih etmeniz, son derece şık ve havalı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Üstelik trençkot ile kombinleyebileceğiniz onlarca kadın pantolon modelleri de bulunuyor. Kolayca seçiminizi yaparak, benzersiz kombininizi oluşturabiliyorsunuz.

Kazak Trençkot Kombinleri

Soğuk havalar kendini göstermeye başladığı andan itibaren hemen gardırobumuza kazaklarımızı yerleştirmeye başlarız. Renk, desen, tasarım, kumaş ve boyut gibi pek çok farklı modeli bulunan kazaklarımızı birbirinden şık trençkotlarla kombinlemek ise oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Günlük hayatta, iş seyahatlerinde, buluşmalarda veya herhangi bir davete katılırken etek-kazak-trençkot ya da pantolon-kazak-trençkot kombinleri yapabilirsiniz. Üstelik trençkot her alanda rahatlıkla kullanılabildiğinden bot, topuklu ya da spor ayakkabı gibi pek çok farklı ayakkabı türüyle de rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

Çalışma hayatınızda ya da günlük seyahatlerinizde kullanabileceğiniz trençkotlar, sizi soğuktan koruyacak ve şık bir kombin yapmanıza olanak tanıyacaktır. Siz de bu şekilde girdiğiniz ortamlarda dikkat çekici olarak, daima göz önünde yer alabileceksiniz.

İlgili Ürünler
Whatsapp
Yükleniyor...