1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! Tüm Ürünlerde %40'a Varan Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987

Sokak Stilinde Popüler Ürün Önerileri

Tarih: 09.11.2023 13:09
Sokak Stilinde Popüler Ürün Önerileri

Sokak stili, sunduğu modern şıklık ile son yılların yükselen akımları arasındadır. Özgürlüğe vurgu yapan, özgünlüğü öne çıkaran ve rahat kalıplar tercih edilen sokak stili, kendi tarzınızı ortaya koymak için birebirdir.

Farklı giyim parçalarını bir araya getiren sokak stili hem klasik hem de özgün giyim parçalarını bir araya getirir. Aksesuar kullanımının ön planda olduğu sokak stili, kot pantolon veya tişört gibi klasik kıyafetlere çokça yer verir. Elbette, sokak stilinde popüler olan belli ürün ve aksesuarlar söz konusudur. Bu ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Sokak stilinde popüler olan ürünlere yer verdiğimiz bu içerik sayesinde siz de kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz.

Sokak Stilinin Ayırt Edici Özellikleri Nelerdir?

Sokak stili dediğimizde akla gelen ilk şey gençlik kültürüdür. Çoğunlukla büyük kent merkezlerinde görülen ve bu merkezlerden yayılan sokak stili, yaratıcılık ile özgünlüğe büyük önem verir. Farklı kıyafet çeşitlerinin bir arada giyilmesi, aksesuarın ve dikkat çekici parçaların tercih edilmesi sokak stilinin başlıca özellikleri arasındadır.

Spor stilinin en belirgin bileşenleri arasında spor giyim yer alır. Zira, sokak stili, rahat ve salaş bir tarz ortaya koyar. Kot pantolonlar, şapka gibi aksesuarlar ve ceketler de sokak tarzında yaygın kullanılan ürünler arasındadır.

Esasında, sokak stilini belirgin sınırlarla tanımlamak mümkün değildir. Çünkü sokak tarzı, doğası gereği özgürdür ve kalıpların dışına çıkmaya meyillidir.

Sokak Stilinde Popüler Ürünler Nelerdir?

Sokak stili, göz alıcı kıyafetlerin, birbirinden şık pantolonların ve havalı aksesuarların kullanıldığı bir tarz olarak ön plana çıkar. Özgünlüğe büyük önem veren sokak stilinde belirli giyim parçalarının daha popüler olduğunu söylemek mümkündür. Gelin, hangi parçaların sokak stilinde popüler olduğuna göz atalım!

Göz Alıcı Kıyafetler

Rahatlığın, özgürlüğün ve özgünlüğün ön planda olduğu sokak modası, üst giyime büyük önem verir. Zira, üst giyim; kıyafetleriniz ile yaratacağınız kompozisyonun ana bileşenidir ve hem altınıza giyeceğiniz parçayı hem de kullanacağınız aksesuarı belirlemede önemli rol oynar. Bu sebeple, yapacağınız kombine üstünüze giyeceğiniz parçayı belirleyerek başlamalısınız.

Sokak stilinin en temel parçaları arasında tişörtleryer alır. Farklı renk ve desenlerde olabilen tişörtler, çeşitli aksesuarlar ile kombinlenir. Düz renk tişörtlerden ziyade göz alıcı grafiklerin, yaratıcı metinlerin, ilgi çekici desenlerin ve popüler kültüre gönderme yapan sahnelerin yer aldığı tişörtler tercih edilir. Bol kesimli oversize tişörtler, sokak stilinde oldukça sık kullanılır.

Tişörtlerin yanı sıra sokak stilinde sıklıkla tercih edilen bir diğer parça da ceketlerdir. Zaman zaman tişörtlerle birlikte kullanılabilen kadın spor ceketler, soğuk havalarda özellikle tercih edilir.

Sokak stilinde her çeşit cekete rastlamak mümkün olsa da salaşlığın ve şıklığın her zaman ön planda olduğunu unutmamak gerekir. Bu noktada; klasik deri ceketler, askeri tarz ceketler veya bomberlar sokak stilinde oldukça popülerdir.

Sokak modasının bir diğer sembolü ise hoodielerdir. Genelde oversize tercih edilen hoodieler hem rahatlığın hem de şıklığın sembolü olarak ön plana çıkar. Özellikle soğuk havalarda kullanılan bu parçalar, sokak stilinin ruhunu tam anlamıyla yansıtır.

Bunların yanı sıra son yıllarda büyük popülerlik yakalamış olan oduncu gömlekleri de sokak giyiminde geniş bir yere sahiptir. Farklı renk ve desenlerde bulabileceğiniz oduncu gömlekleri sayesinde yaratıcı kombinler ortaya koymak da kolaylaşır.

Doğru Pantolon Seçimi

Sokak stilinin en önemli parçalarından birisi de doğru pantolon seçimidir. Zira, üstünüze giydiğiniz kıyafetle uyumlu, şık bir pantolon, tarzınızı ortaya koymak için birebirdir.

Sokak stilinde sıklıkla tercih edilen pantolon tipi, kot pantolonlardır. Her mevsimde giyilebilen bu pantolon türü; yırtık, dar paça, geniş paça, düşük bel veya oversize gibi geniş bir model yelpazesine sahiptir.

Özellikle son yıllarda büyük bir popülerlik yakalamış olan yüksek bel kot pantolonlar da sokak modasının ruhunu yansıtan başlıca parçalar arasındadır. Oversize kıyafetler ile tercih edilen bu tür kot pantolonlar, daha rahat ve şık bir görüntü ortaya koymak için birebirdir.

Pantolonun yanı sıra şortlar veya kapriler de sokak modasında kendilerine sıklıkla yer bulur. Yaz aylarının ayrılmaz parçası olan bu alt giyim parçaları, özgün tarzınızı ortaya koyma imkanı tanır.

Daha az tercih edilmekle birlikte kumaş pantolonlar da kendilerine sokak modasında yer bulur. Klasik bir görünüme sahip olan bu pantolonlar, birbirinden farklı kıyafet ile rahatlıkla kombinlenip yaratıcı bir tarz ortaya koyar.

Aksesuarlar

Sokak stilinde popüler olan belirli aksesuarlar söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Bere: Daha rahat bir tarza sahip olan bereler, sokak stilinin en ikonik parçaları arasındadır. Geniş renk seçenekleri ve soğuktan korumaları nedeniyle tercih edilen bereler, sokak stilini seven kişiler için harika bir aksesuar seçimidir.

Şapkalar: Klasik şapkalar da sokak stilinin olmazsa olmazları arasındadır. Hem soğuk hem de sıcak havalarda rahatlıkla giyilebilen şapkalar, zengin tasarım seçenekleri nedeniyle tercih edilir.

Spor ayakkabılar: Sokak stilinin belki de en belirgin özelliklerinden birisi spor giyim parçalarının yaygın bir şekilde kullanılmasıdır. Dolayısıyla, farklı renk ve tasarımda spor ayakkabılar, sokak stilinde kendilerine geniş bir kullanım bulur.

Botlar ve çizmeler: Daha soğuk havalarda tercih edilen botlar ve çizmeler de sokak stilinde kendilerine yer bulur.

Güneş gözlükleri: Sokak modasında sıklıkla kullanılan bir diğer aksesuar tipi de güneş gözlükleridir. Tıpkı diğer aksesuarlarda olduğu gibi, gözlüklerde de yaratıcılık ön plandadır.

Zincirler: Cesur ve dikkat çekici bir parça olan zincirler, sokak ruhunu en iyi yansıtan aksesuarlar arasındadır.

Saatler: Büyük şeritli ve yaratıcı tasarıma sahip kol saatleri sokak stilinde sıklıkla tercih edilir.

İlgili Ürünler
Whatsapp
Yükleniyor...