1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987

5 Adımda Tatil Valizi Nasıl Hazırlanır?

Tarih: 22.04.2024 14:10
5 Adımda Tatil Valizi Nasıl Hazırlanır?

5 Adımda Tatil Valizi Nasıl Hazırlanır?

Tatil planımızı hem ekonomik hem de plan dahilinde ilerlemesi açısından aylar öncesinden yapar, nereleri gezeceğimizi, neler giyeceğimizi düşünmeye başlarız. Çünkü plansız gitmek, ne yazık ki tatilden yeterince verim alamayacağınız anlamına gelir. İşte bunun için 5 adımda tatil valizi hazırlama rehberi ile en önemli konulardan söz edeceğiz. Bavul tipinden kıyafet sayısına kadar pek çok konudan bahsedeceğimiz rehberimiz, tatilinizde size büyük avantaj sağlayacak.

Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Tatile gitmeden önce hayalini kursak da valiz hazırlamaya bir gün öncesinde başlar, giydiğimiz ya da giymediğimiz onlarca giysiyi valizimize zorla tıkıştırırız. Çoğunu da tatilde hiç giymeden tekrar eve getiririz. İşte bu sebeple pek çok tatilsever ne yazık ki düzensiz valizleri sebebi ile fazladan bagaj ücreti ödüyor ya da gereksiz eşyaları tatil boyu yanında taşıyor. Ancak planlı hareket eder, tatilde geçirdiğiniz günlerde hangi kıyafetleri giyeceğinize karar verirseniz, o halde gereksiz valiz taşımaktan ya da fazla valiz ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.
Kombinleyerek valize kıyafet yerleştirmek kadar önemli olan konu, eşyaları valize doğru yerleştirmektir. Çünkü dar bir alan olduğundan, valizin içinin en verimli şekilde kullanılması gerekir. Aksi durumda az eşya ile valiziniz hemen dolacaktır.

5 Adımda Tatil Valizi Hazırlama Rehberi

Giymeyeceğiniz giysileri yanınızda taşımak, tatiliniz boyunca size ancak yük olur. Öte yandan giyeceğiniz giysileri valize kombinleyerek yerleştirmemek de tatil sürecinde kararsız olmanıza sebep olur. Bu da plansız bir tatil süreci geçireceğiniz anlamına gelir. İşte bu noktada yaz mevsimi için kombin önerileri hakkında bahsettiğimiz içeriğimizi inceleyerek, valize giysilerinizi kombinleyerek yerleştirebilirsiniz. O halde valiz hazırlama sürecinde dikkat etmeniz gereken 5 adımdan bahsetmeye başlayalım.

Doğru Valiz Seçimi

Valiz hazırlamak için yeterli alanınızın olması önemli. Örneğin 1 haftalık tatile gidecekseniz küçük boy valiz işinize yaramayacaktır. Çünkü yalnızca kıyafet kullanmayacaksınız. Ayakkabı, çanta, kişisel bakım ürünleri, havlu vb. pek çok eşya da valizinizde olacak. İşte bunun için tatil sürenize uygun olarak doğru büyüklükte ve özellikte valiz seçmelisiniz. Ayrıca dört tekerlekli valiz seçmek de işinize yarayacaktır. Bu şekilde valizinizi çok rahat yürütebilirsiniz. Bunun yanı sıra kilitlenebilir özellikte valizler almak, eşyalarınız yanınızda değilse bile korunmasını sağlayacaktır.

Giysilerinizi Kombinleyerek Yerleştirin

Tatilde geçireceğiniz 7 gün varsa o halde henüz valizinizi hazırlarken 7 kombin belirlemelisiniz. Bu şekilde yalnızca doğru valiz yerleştirme avantajından yararlanmakla kalmayıp tatil sürecinde gereksiz düşüncelerden de kurtulabilirsiniz. Örneğinkadın etekmodelleri, tatil sürecinde valizinizde en az yer kaplayan ve en şık parçalar olarak dikkat çekecektir. Ayrıca birbiriyle uyum sağlayabilen kombinler ve giysiler tercih etmek, fazla kıyafet taşımadan da şık ve özel kombinler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Eğer hiçbir kombine uyum sağlamayan bir giysiniz varsa valizinizde ona yer yoktur. Çünkü tatil boyunca size yalnızca yük olacaktır.

Doğru Yerleştirme Tekniği Kullanın

Valiz yerleştirmede doğru ilerlemek için birbiri ile eşit boyutta olan parçaları bir araya koymalısınız. Örneğin pantolon, elbise, tişört gibi giysileri yerleştirirken araya kozmetik ürünlerini koyarsanız, valizde yer tasarrufu elde edemezsiniz. Özellikle kozmetik ürünleri, çorap, çanta ve ayakkabı gibi ürünlerin valizin farklı gözleri varsa oralarda saklanması önemlidir. Son dönemde makyaj valizi de giderek popülerleştiğinden, küçük boyuttaki eşyaları makyaj valizinde saklayabilir, valizinizde fazladan yer kaplamasını önleyebilirsiniz. Ayrıca makyaj valizleri, valizin tutma koluna sabitlenebildiğinden, taşınması da oldukça kolaydır.

Hava Durumuna Dikkat Ederek Eşya Seçin

Temmuz ayında Kuşadası tatili yapacaksanız, o halde kaban vb. kışlık giyişlere ihtiyacınız olmaz. Ne olur ne olmaz diyerek yanınıza kalın giysiler almanızın da bir anlamı yok. Özellikle sıcak havalarda kadın crop modelleri hem daha az yer kaplayacak hem de çok şık kombinler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hava durumu ile ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağı büyük ölçüde tahmin edilebiliyor. İşte bunun için mutlaka hava durumunu göz önünde bulundurarak giysiler seçmelisiniz. Ancak her ne kadar sıcak olsa da hava durumu yağmur ihtimalini vurguluyorsa, o halde valizinize ince bir yağmurluk ve birkaç çift uzun çorap almanız yerinde bir karar olacaktır.
 


Etkili Katlama Stilleri Kullanın

Katlama stilinden önce, eğer kış tatili yapmayacaksanız çeşit çeşit ayakkabıları yanınızda taşımanızın bir anlamı yok. Hele ki yurtdışı tatili yapacaksanız, o halde sıcak havalarda tek ayakkabı işinizi fazlasıyla görecektir. Öte yandan ayakkabı dışında kalan kozmetik ürünleri, iç çamaşırları, çoraplar ve çeşitli kişisel bakım ürünlerini organizer olarak adlandırılan düzenleyici çantalarda saklayabilirsiniz. Daha sonra bu çantayı valizinize yerleştirdiğinizde küçük parçaların daha az yer kaplayacağını göreceksiniz. Aynı zamanda sosyal medyada rulo katlama gibi çeşitli katlama teknikleripopüler. Bu teknikler giysilerinizin kırışmadan ve daha az yer kaplayarak valize yerleştirilmesine yardımcı oluyor.
Tatile giderken valize konulması gerekenler listesi kabarık olabilir. Ancak burada gideceğiniz yerin hava durumu, tatil süreniz ve moda anlayışınız önemli olacaktır. Çünkü herkes aynı şekilde tatil yapmıyor. Bu şekilde hareket ettiğinizde ise hızlı ve etkili şekilde valiz hazırlayabiliyorsunuz.


 
Whatsapp
Yükleniyor...