1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987 1.500₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo! 'thankyou10' Koduyla %10 Net İndirim Bizi Takip Et @ekalookcom Whatsapp 05386990987

Özel Günler İçin 7 Kombin Tüyosu

Tarih: 09.11.2023 13:36
Özel Günler İçin 7 Kombin Tüyosu

Özel bir davete hazırlanmak kesinlikle kolay bir iş değildir. Doğru kıyafeti, makyajı ve aksesuarları seçmek kararsızlıklarla dolu bir süreçtir. Halbuki, özel günlerde harika bir kombin yapmak hiç de zor değildir.

Eğer özel bir davete ya da güne hazırlanıyorsanız ve ne giyeceğinizi bilmiyorsanız, endişelenmeyin! Bu içeriğimizde size, özel günler için bilmeniz gereken yedi kombin tüyosu vereceğiz.

Özel Günler için 7 Kombin Tüyosu

Davete uygun bir kombin seçin

Özel günler için kombin yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey davete uygun bir kombin seçmektir. Dolayısıyla davetin kimden, nereden ve nasıl geldiği kombin seçiminde önemli rol oynar. Eğer davet size bir kurum ya da kuruluş tarafından gönderildiyse, kurumun ve etkinliğin genel profiline bakarak nasıl bir kombin yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Resmi kurumlar ve iş yerleri tarafından düzenlenen davetlere daha profesyonel kombinler ile gitmelisiniz. Bunun yanında, eğitim kurumları ya da dernekler tarafından düzenlenen davetlerde daha gündelik ve şık bir tarz tercih edebilirsiniz.
Eğer ilk buluşma ya da yıldönümü için hazırlanıyorsanız şık bir kıyafet tercih etmelisiniz. Doğum günleri gibi arkadaşlar arasında yapılan etkinliklerde de şık – ancak rahat – bir kombin seçmeye özen gösterebilirsiniz.

Vücut tipinizi dikkate alın

Kombin seçerken vücut tipinizi dikkate almalısınız. En yaygın vücut tipleri ve bu vücut tiplerine yönelik giyim tüyolarını şöyle sıralayabiliriz:


Armut vücut tipi: Üst gövdenin alt gövdeye kıyasla daha ince ve küçük olduğu vücut tipidir. Bacak ve basen bölgesi geniş olduğu için armut vücut tipine sahip kişilerin alt giyimde tek renk tercih etmesi önerilir. Üst bölgeyi daha çok öne çıkarmak için desenli ve dikkat çeken kıyafetler tercih edilebilir. Üst giyimde oversize ve geniş kıyafetler tercih etmek, daha orantılı bir görüntü ortaya koymaya olanak tanır.

Elma vücut tipi: Bel ve basen bölgesinin geniş olduğu bir vücut tipidir. Elma vücut tipine sahip kişiler, salaş ve rahat kesimli kıyafetleri çok iyi taşır. Dekolte kıyafet giymeyi sevenler, göbek bölgesi açık kıyafetler yerine göğüs dekoltesi tercih edebilir.

Kum saati vücut tipi: Üst ve alt gövdenin orantılı olduğu, kum saatini andıran vücut tipidir. Bu vücut tipi için vücudu saran parçalar tavsiye edilir. Neredeyse her tip pantolon bu vücut tipine gider.

Dikdörtgen vücut tipi: Vücut hatlarının belirgin olmadığı, düz formda vücut tipidir. Uzun hırkalar, ceketler ve kabanlar bu vücut tipi için idealdir. Aksesuar olarak ise atkı ve şal tavsiye edilir. Omuz bölgesini öne çıkaran kıyafetler ile daha orantılı bir görüntü yakalanabilir.

Oval vücut tipi: İri ve geniş hatlara sahip vücut tipidir. Oval vücuda sahip kişilere çoğunlukla göğüsleri toparlayıp daha sıkı gösteren iç giyimler önerilir. Kalın kumaşlı parçalar, oval vücuda sahip kişileri daha uzun boylu gösterir. Oversize kıyafetler tercih ederek bel ve basen bölgesi kamufle edilebilir.

Renk uyumu yakalayın

Özel bir gün için hazırlanırken renk uyumu yakalamaya özen gösterin. Görsel bir estetik yaratmak için seçtiğiniz aksesuarların ve yaptığınız makyajın kıyafetleriniz ile renk uyumu içerisinde olduğundan emin olun.

Elbette, renk uyumunun yalnızca kıyafetlerden ibaret olmadığını da bilmelisiniz. Seçeceğiniz kıyafetlerin çevreniz ile de uyum içerisinde olmasını sağlayarak etkileyici bir tarz yakalayabilirsiniz. Örneğin, kahverenginin hakim olduğu sonbahar mevsiminde daha doğal tonlar tercih edebilirsiniz. Bahar ve yaz mevsimlerinde, daha parlak renkli kıyafetler tercih edebilir, sıcak tonlara bürünebilirsiniz. Kış mevsimi için ise koyu ve pastel tonlar deneyebilirsiniz.

Özgünlüğe önem verin

Kombininizi yaparken özgünlüğe önem vermek, kendi tarzınızı ortaya koymanızı sağlar. Bunun için farklı stillerde kıyafetleri bir arada giyerek yaratıcı bir kombin ortaya koyabilirsiniz.

Klasik kıyafetleri daha modern parçalar ile kombinlemek, özgünlüğünüzü gözler önüne sermek için harika bir fırsat olabilir. Örneğin; kot pantolon, triko kazak ve kaban kombini ile sokak stiline yakın bir kombin ortaya koyabilirsiniz. Özel günlerde giyebileceğiniz bu tür kombinler sayesinde bulunduğunuz yerde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Aksesuar takmaktan çekinmeyin

Aksesuarlar, kombininizi tamamlayıp şık bir görüntü ortaya koyar. Bu sebeple, kombin yaparken aksesuar takmayı unutmamalı, doğru aksesuarları seçmeye özen göstermelisiniz.

En çok tercih edilen aksesuarlar arasında yüzükler, bilezikler ve kolyeler yer alır. Bu tür takılar, kombininize detay katmak için birebirdir. Şapka, şal veya atkı gibi aksesuarlar ise kombininizi tamamlar.

Atkı ve şal seçerken renk uyumuna özen göstermeniz gerekir. Seçtiğiniz aksesuarın kıyafetleriniz ile hem tasarım hem de renk olarak uyumlu olması, göz yormayan bir kombin ortaya koymak için elzemdir.

Söz konusu özel günlerde giyebileceğiniz bir şapka seçmek olduğunda kasket, bere şapka ya da denizci şapkası gibi daha şık modeller tercih edebilirsiniz.

Doğru ayakkabıyı seçin

Eğer şık bir kombin yakalamak istiyorsanız, doğru ayakkabıyı seçtiğinizden emin olun. Uzun hırka ve kaban gibi kıyafetler ile çizme ya da bot tercih ederek hoş bir görüntü ortaya koyabilirsiniz.

Sıcak havalarda ise abiye ayakkabılar ya da gece ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Özel günlerde giyeceğiniz ayakkabıların da tasarım ve renk olarak kıyafetinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Makyajınızı ve saçlarınızı kombine uyarlayın

Son olarak makyaj ve saçınızı da kombine uygun bir şekilde yapmaya çalışın. Makyajınızın, kombininizi tamamlamak ve detayları ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz başlıca araç olduğunu unutmayın. Bu sebeple özel bir gün için hazırlanırken makyajınızın kombininize uyduğundan emin olun. Saçınızı da kombininize uyarlamak için toka ve çeşitli aksesuarlar ile süslemeyi unutmayın.

 

Whatsapp
Yükleniyor...